Restaurace v Tovačově

Až se budete procházet moravským Tovačovem a kochat se starobylým zámkem či malebným náměstím, možná zatoužíte po něčem k snědku. Tovačov není žádné velkoměsto, takže s obrovským výběrem restaurací a kaváren zde počítat nemůžete, ale i tak si jistě najdete něco, co potěší vás a vaše chuťové buňky.

Restaurace penzionu Klárka

%d0%ba%d0%b5407Pokud se rozhodnete v Tovačově strávit noc, možná složíte hlavu právě v penzionu Klárka, k němuž náleží i stejnojmenná restaurace. Penzion Klárka se nachází v ulici Cimburkova přímo u vody a nedaleko Tovačovského zámku. Mají zde otevřeno sedm dní v týdnu, a to od deseti ráno do deseti večer. Chcete-li si zaskočit jen na točené pivo, očekávejte Staropramen. Z jídelního lístku si jistě také každý vybere. Restaurace nabízí pokrmy české i světové kuchyně. Můžete si pochutnat například na dobrých polévkách, pizze, rybích specialitách, ale i bezmasých jídlech, salátech či zmrzlinových pohárech. Restaurace nabízí i možnosti, jak se zabavit: najdete tu šipky, stolní fotbal i televizi.

Restaurace U Tří králů

Přímo u zámku v ulici Cimburkova najdete i rodinnou restauraci U Tří králů. Točí se zde Zubr a recenze na místní jídlo jsou velmi pozitivní.

Vinárna Esko bar

%d0%ba%d0%b5408Máte-li chuť spíše na vínko nežli na půllitr piva, můžete zajít do vinárny Esko bar, která se nachází přímo na hlavním náměstí v Tovačově v jedné z nejstarších budov ve městě. Vinárna nabízí příjemné vnitřní posezení s barem, ale také letní zahrádku. Kromě nejrůznějších domácích i světových vín, včetně sudových, archivních, ledových či slámových vín, si zde můžete pochutnat na teplé kuchyni, kávě, koktejlech nebo třeba i zmrzlině. Z nabízených pokrmů můžeme zmínit pizzu, topinky a celou řadu masových jídel.  V této vinárně se navíc pravidelně pořádají různé akce včetně degustací vína, večerů s cimbálovou muzikou, pátečního grilování apod. Otevřeno zde mají od středy do neděle od 15 hod do večerních hodin. Můžete si sem tak zajít jen na odpolední skleničku nebo si tu večer nacpat břich u pořádné večeře.

Kromě zmíněných pohostinných zařízení v Tovačově najdete také restauraci Na Nábřeží, kterou můžete hledat (překvapivě) na nábřeží, naproti penzionu Klárka. Pro nenáročné ve městě funguje také Tipsport Bar. Stačí si vybrat! Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, doufáme, že si svůj pobyt v Tovačově užijete se vším všudy.